Kalendár

Júl
P U S Š P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Aktuality
18.06.2019

Svetový deň darcov krvi - oceňovanie

Pri príležitosti Svetového dňa darcov krvi sme v Sobášnej sieni Miestneho úradu Košice - Staré Mesto oceňovali darcov krvi z okresu Košice-okolie.
15.06.2019

Svetový deň darcov krvi - sv. omša

 Pri príležitosti Svetového dňa darcov krvi sa 14.6.2018 uskutočnila v Dóme sv. Alžbety v Košiciach svätá omša za darcov krvi.
11.06.2019

Zdravotný dozor na súťaži hasičov

V sobotu 8.6.2019 sme dohliadali na súťažiacich hasičov v obci Novačany.
03.06.2019

Víkend venovaný deťom

Uplynulý víkend sme venovali deťom. Oslavovali svoj deň - a my sme boli pri tom.
31.05.2019

Oslavy storočnice Červeného kríža

Slávnostným stretnutím sme si pripomenuli storočnicu Červeného kríža na Slovensku, ale najmä v Košiciach a okolí.
31.05.2019

Vyhodnotenie výtvarnej súťaže

Súčasťou a zároveň milým spestrením osláv storočnice Červeného kríža v našom okrese bola Výtvarná súťaž pre mladých zdravotníkov a sympatizantov SČK z materských a základných škôl. Pozrite si najkrajšie diela a zoznam víťazov. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili a víťazom blahoželáme!
12.05.2019

Mladí zdravotníci z okresu Košice-okolie súťažili

Mladí zdravotníci z nášho okresu sa stretli na súťaži Družstiev mladých zdravotníkov. Zorganizovali sme ju pri príležitosti Svetového dňa Červeného kríža v Mestskom parku v Košiciach.  
18.04.2019

Životne dôležité vedomosti

Vedomosti z poskytovania prvej pomoci môžu byť životne dôležité. Vedia o tom aj v Základnej a Materskej škole v Nižnej Myšli, preto nič nenechávajú na náhodu.  
15.04.2019

Ďalší absolventi kurzu opatrovania

Záverečnými skúškami sme ukončili ďalší kurz opatrovania. Blahoželáme všetkým absolventom!
15.03.2019

Výtvarná súťaž "100 rokov Červeného kríža na Slovensku"

Červený kríž v tomto roku oslavuje významné výročie svojej činnosti. Pri tejto príležitosti organizujeme sieť aktivít, o.i. aj výtvarnú súťaž pre žiakov materských a základných škôl v okrese Košice-okolie s názvom "100 rokov Červeného kríža na Slovensku."
0/0
Back
25. 1. 2019

Ponožky pre ľudí bez domova

V studených januárových dňoch častejšie oceníme teplo našich domovov. Mnohí z nás si nevedia ani predstaviť, žeby sme museli riešiť takú základnú vec ako je teplá posteľ, alebo horúci čaj, ktorý si kedykoľvek môžeme dať v pohodlí svojej obývačky....

Nie každý má to šťastie, že má vlastný domov. Neďaleko Košic, v Bernátovciach, pri spaľovni odpadu z Košíc a okolia, žije komunita bezdomovcov. V týchto zimných mesiacoch je ich okolo 300. Oni nemajú to šťastie a nemajú vlastný domov. Ešte horšia je ich osamelosť, nešťastie, zranená duša, zatrpknutosť. ... . Bieda, ktorá nemá obdobu. Ale nie sú na ulici, majú akú-takú strechu nad hlavou a hlavne nádej! Je tu totiž útulok OÁZA a jeho vedenie, ktoré sa snaží robiť všetko preto, aby žili podľa možnosti aspoň trochu dôstojne. Žijú v opustených hangároch bývalého Záhradníckeho podniku mesta Košíc. Stretli sa tu naozaj rôznorodí ľudia: chudobní, ťažko chorí, starí, bezvládni, osamelí, depresívni, alkoholici, psychicky chorí......každý je však ČLOVEK a určite si každý zaslúži aspoň základ ľudskosti.

Pred pár dňami nás požiadali o ponožky. Taká banalita ale zároveň v týchto dňoch taká podstatná potreba! Veľmi rýchlo a celkom neplánovane sme vyhlásili dobročinnú zbierku ponožiek... Ešteže sú sociálne siete :-) Podarilo sa! Dnes sme v Bernátovciach odovzdali 1030 párov pobožiek! ( a tiež niekoľko teplých búnd a nohavíc od pracovníkov Allianzu a našej kolegyne a znovu aj teplú polievku, dar nášho člena územnej rady a majiteľa reštaurácie Aries v Košiciach).

Ďakujeme všetkým štedrým darcom, najmä žiakom ZŠ v Moldave nad Bodvou a Družstevnej pri Hornáde, študentom Gymnázia sv. Tomáša Akvinského z Košíc, Hasičom z Moldavy nad Bodvou, zamestnancom Allianz na Štúrova 14, Košice, všetkým neznámym darcom, našim dobrovoľníkom a v neposlednej miere aj našim kolegom a kolegyniam, ktorí tiež prispeli nemalým počtom.... ďakujeme veľmi pekne! Veríme, že i takouto maličkosťou spríjemníme ťažký život týmto odkázaným ľuďom. Kiežby sa ich situácia zmenila k lepšiemu.

Ďakujeme každému, kto zareagoval na našu zbierku, ĎAKUJEME, ŽE NÁM POMÁHATE POMÁHAŤ!

Galéria - Pomoc pre ľudí bez domova